Americká spoločnosť so sídlom v Moline, Illinois, a popredný výrobca poľnohospodárskych strojov na svete. Firma je tiež popredným výrobcom stavebných strojov a lesníckej techniky, rovnako ako dodávateľ dieselových motorov a častí strojov, ako sú prevodovky a nápravy používané v ťažkej technike.

Už viac ako 85 rokov Caterpillar vyrába vo fabrikách po všetkých kontinentoch. Je popredným svetovým výrobcom stavebných a ťažných zariadení, naftových a motorov na zemný plyn, priemyselných plynových turbín a  elektro - dieslových lokomotív. Spoločnosť je popredným poskytovateľom služieb prostredníctvom Caterpillar Financial Services a tiež poskytuje logistické služby.

CLAAS - je výrobcom poľnohospodárskych strojov už od roku 1913 so sídlom v meste Harsewinkel v Nemecku. Ich poľnohospodárske produkty sú obvykle predávané pod značkou CLAAS, s výnimkou Severnej Ameriky, kde sú distribuované pod značkou Lexion Caterpillar. Sortiment zahŕňa kombajny, zberové rezačky, baliace stroje, kosačky, obracačky a ďalšie stroje pre žatvu. Od roku 2004 sa Claas kúpou firmy Renault Agricultural stal aj výrobcom traktorov.

 je spoločnosť, ktorá vyrába a predáva indoorové a outdoorové vysokozdvižné vozíky. Spoločnosť poskytuje ďalšie služby spojené s manipuláciou s materiálom, ako je  analýza logistiky, školenia a servis. Sídlo, výrobné a vzdelávacie priestory sa nachádzajú v Mölnlycke, neďaleko Göteborgu vo Švédsku. Mitusbishi Logisnext je súčasťou skupiny Nissan Forklift Co Ltd, s pobočkami v Belgicku, Dánsku, Francúzsku, Luxembursku, Nórsku, Švédsku, Holandsku, Veľkej Británii a Nemecku.

Bobcat je americká spočnosť zaoberajúca sa výrobou farmarských a konštrukčných zariadení, súčasť skupiny Doosan Group v Južnej Kórei. Americká centrála sa nachádza v West Fargo v Severnej Dakote a európska centrála je v českom Dobříši. Spoločnosť vyrába riadené nakladače, kompaktné rýpadlá, kompaktné úžitkové vozidlá, kompaktné traktory a rôzne malé hydraulické zariadenia.

Sériovo spoločnosť dodáva tovar do 55 závodov významných európskych a amerických výrobcov stavebnej, manipulačnej a poľnohospodárskej techniky. Najznámejší z nich sú Krone, Niehoff, Bergmann a Tatravagónka Poprad.